Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

Антикорупційне бюро відкрило першу справу на 1 млрд гривень

07/12/2015
Перші три кримінальні справи, якими займалися детективи НАБУ, стосуються схем з розкрадання коштів державних підприємств.
Детективи Національного антикорупційного бюро відкрили перші три кримінальних провадження за фактами розкрадання державних коштів. Про це сьогодні на брифінгу повідомив директор НАБУ Артем Ситник, передає кореспондент ЛИГА.net 
За його словами, єдиною перешкодою для початку розслідувань детективами НАБУ була відсутність антикорупційної прокуратури та антикорупційного прокурора. "Зараз перші два прокурора є. Можливо, сьогодні до них приєднається третій. І 4 грудня детективи Національного антикорупційного бюро зареєстрували в Єдиному державному реєстрі досудових розслідувань перші кримінальні провадження. Поки внесені три кримінальні провадження, вони стосуються схем з розкрадання коштів державних підприємств на суму близько 1 млрд грн", - зазначив він. 
Ситник стверджує, що два місяці з 1 жовтня, коли були призначені перші детективи, пройшли недаремно. 
"Кількість проваджень, які ми можемо внести, набагато більше, але у зв'язку з невеликою кількістю прокурорів поки ми будемо вносити відносно невелику кількість проваджень, щоб прокурори могли здійснювати над ними нагляд. Тим більше що зараз почнеться процедура передачі справ до НАБ", - сказав він. 
"Тому я заявляю, що робота антикорупційного бюро 4 грудня розпочалася. Кількість проваджень... буде постійно зростати, напрацювання все є", - зазначив він.