Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

ЯК ІНОЗЕМНІ СТУДЕНТИ СТАЛИ РАБАМИ УКРАЇНСЬКИХ ЗЛОЧИННИХ ФІРМ-КОНТРАКТЕРІВ

29/10/2019

Україна є однією з країн, куди їдуть на навчання студенти з іноземних держав, зокрема, кількість індійських студентів в медичній сфері складає 16,4 % від загальної кількості іноземних студентів в Україні. Наприклад, лише у 2018 році 7269 осіб отримали запрошення на навчання. Кожний ВУЗ,куди направляються студенти на навчання визнається Медичною радою Індії. Кожний студент залишає численні грошові кошти в бюджет України.

На даний час злочинне угрупування у складі Новолокіна Алла Сергіївна, власник ТОВ «Українські освітні послуги», паспорт громадянина України № МН 060493, іі чоловік пан Syed Ali Waris заснували ряд фірм, які без «данини» ним не дають навчатись іноземним студентам у ВНЗ.

Зокрема, це фірми ТОВ «Українські освітні послуги» (ЄДРПОУ: 37458011), ТОВ «Український вищий освітній центр для африканських та азіатських студентів» (ЄДРПОУ: 38495630) та ТОВ "Український міжнародний медичний центр" (ЄДРПОУ: 39210968).

На даний час за цим фактом відкрито кримінальне провадження № 12018120020009760 http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/80808629 та групою слідчих СУ ГУНП в Кіровоградській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 190, ч. 4 ст. 190, ч.1 ст. 364 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що 21.11.2018 року іноземні громадяни - студенти Міжнародного медичного факультету Донецького національного медичного університету у м. Кропивницький звернулись із численними заявами до ректора Донецького національного медичного Університету про вчинення протиправних дій щодо них службовими особами ТОВ «Українські освітні послуги» (ЄДРПОУ: 37458011). Детально про це зазначено за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/80808629.

Зокрема, під час розслідування розкрились численні факти зловживань: існування каналу нелегальної міграції іноземців; підробка з цією метою офіційних документів, в результаті чого виявилося як мінімум 95 незаконних мігрантів, переважно з Індії, яким на підставі підробленого наказу ДНМУ з боку ДМС було видано посвідки на тимчасове перебування в Україні; сплати іноземними студентами завішеної майже вдвічі або втричі плати за навчання посереднику або готівкою в іноземній валюті, або на приватні банківські рахунки, в результаті було викрито заволодіння десятками мільйонів грошових коштів студентів з Індії злочинним угрупованням під керівництвом Алі Варіс Саєд Шаха.

 Іноземний студент приїжджав в університет і відразу потрапляв в 137 кабінет типу фіктивного деканату міжнародного медичного факультету, який був організований сумісно працівниками ТОВ «Українські освітні послуги» та ДНМУ.
Саме в 137 кабінеті зі студентом укладали тристоронній договір, він сплачував готівкою за навчання та отримував документ, абсолютно «не суворої» звітності, оформленого за законами класичної корупційної схеми: без номера, але зате з датою, підписом, печаткою і красивого штампу «Оплачено».

Зрозуміло, чому була обрана готівкова форма оплати або на рахунки приватних осіб – це дозволило фірмі-посереднику ухилитися від оприбуткування зазначених сум, які дорівнювали майже 10 мільйонів доларів на рік, та, як наслідок, ухилитися від сплати податків із такого прибутку.

Отримана ТОВ «Українські освітні послуги» від іноземних студентів оплата за навчання в готівковій формі або на рахунки приватних осіб, зрозуміло, що не надійшла до ДНМУ та стало підставою для подальшого міжнародного скандалу, який виник у зв’язку із відрахуванням таких студентів із ДНМУ, проте про це пізніше.

Більше 600 іноземних студентів, які сплатили за своє навчання штучно завищену ціну готівкою в іноземній валюті на банківські карткові рахунки фізичних осіб, пов’язаних із ТОВ «Українські освітні послуги», стали жертвами шахрайські дії з боку Алі Варіс Саєда Шаха, Моххамад Фахада і інших співробітників ТОВ «Українські освітні послуги». Це спричинило звернення таких студентів до національної поліції, з приводу чого було порушено численні кримінальні провадження, а зазначених студентів визнано потерпілими у кримінальних провадженнях, розслідування яких зволікається національною поліцією. Ми виявили наступні схеми:

ПЕРША СХЕМА: іноземця зараховують до ДНМУ з оплатою за тристороннім договором з умовами оплати удвічі-втричі вище офіційної вартості навчання готівкою або на приватні банківські рахунки, плюс 500 доларів - за запрошення, 500 доларів - за страховку, ще 1000 доларів беруть за місце в гуртожитку, оформляють вид на тимчасове проживання в Україні, він нібито вчиться, можна навіть не ходити на заняття, всі питання з оцінками і заліками «вирішує» ТОВ «Українські освітні послуги». Через 2-3 роки студент отримує документи від університету.

ДРУГА СХЕМА нелегальної міграції кардинально відрізняється від першої - іноземців не зараховують до університету. З них беруть гроші за запрошення на навчання (ціна запрошення в ДНМУ 500 $) і оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні за підробленими наказам про зарахування до університету (за все про все в середньому 10 000 $). Після цього вони відправляються в ЄС або розчиняються в Україні.В обох випадках вигода фірми-посередника – ТОВ «Українські освітні послуги» очевидна – «чистий, звільнений від оподаткування заробіток», в особливо великих розмірах- приблизно 10 млн. доларів США на рік.

Нарешті, саме пікантне - темні сторінки біографії громадянина Пакистану Шах Саєд Алі Вареса. 28.04.2005 він був засуджений Дергачівським райсудом Харківської області за те, що протягом 2004-2005 рр., ще будучи студентом, за змовою з 2-ма іншими іноземцями та невстановленими особами, організував канал незаконного переправлення своїх земляків з Пакистану через кордон України до країн західної Європи і керував цією переправленням багато разів. При цьому нелегальні мігранти використовували запрошення на навчання в українські ВНЗ .... В судовому засіданні Шах Саєд Алі Варіс повністю визнав свою провину за ст. 332 ч.2 КК України («Незаконне переправлення осіб через державний кордон України за попередньою змовою групою осіб»), за що, мабуть, і отримав занадто м'яке покарання. Хоча такі діяння повинні каратися позбавленням волі на строк від трьох до семи років з конфіскацією засобів вчинення злочину. Визнаний винним Алі отримав ... 5 років умовно.

             За нашими даними до складу ОЗУ входять: представники фірми-контрактера ТОВ «Українські освітні послуги»:

- Алі Варіс Саєд Шах (фактичний господар фірми),

- Мухаммад Фахад Аль Таіф,

- Карам Альканоо,

- Наволокіна Алла Сергіївна,

- Рижков Олександр Сергійович.

Шахраї у 2017-2018 навчальному році незаконно отримали прибуток, який приблизно дорівнює 10 млн. дол. США в рік «кешем» і це лише тільки по обману іноземних студентів.

За торгівлю людьми шахраї отримали в 2017-2018 навчальному році приблизно від 6 до 12 млн. дол. США. Борг ТОВ «Українські освітні послуги» перед державою та університетом за 2018-2019 навчальний рік станом на 13.09.2019 р. дорівнює майже 1 млн. дол. США (22,8 млн. грн.) та вже за 2019-2020 навчальний рік – більше 1 млн. дол. США (28 млн. грн.), всього – більше 2 млн. дол. США (більше 50 млн. грн.). Борг ТОВ «Українські освітні послуги» перед державою та університетом за 2018-2019 навчальний рік станом на 13.09.2019 р. дорівнює майже 1 млн. дол. США (22,8 млн. грн.) та вже за 2019-2020 навчальний рік – більше 1 млн. дол. США (28 млн. грн.), всього – більше 2 млн. дол. США (більше 50 млн. грн.).

             Крім того, встановлено, що лише у 20-30% випадків оплата за навчання іноземних студентів лише йде з рахунку контрактера ТОВ «Українські освітні послуги», а решта коштів переводиться на розрахунковий рахунок університету приватними особами, що свідчить про ухиляння від сплати податків в особливо великих розмірах і є грубим порушенням законодавства України.

До речі, Алі Варіс Саєд Шах на сьогодні контролює три компанії в Україні, які займаються постачанням на навчання до українських ВНЗ іноземних студентів:

ТОВ «ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКІ ОСВІТНІ ПОСЛУГИ» (ЄДРПОУ – 43022530),

ТОВ «УКРАЇНСЬКІ ОСВІТНІ ПОСЛУГИ» (ЄДРПОУ – 37458011)

ООО «РОЦ» (Русский образовательный центр)

Злочинні схеми, створені цими особами зводять нанівець всі ваші чудові надбання.

Так, у Донецькому національному медичному університеті (далі - ДНМУ) існує факт беззаконня, що носить міжнародний характер, який заважає не тільки економічному стану України на міжнародному рівні, а й в цілому міжнародним відносинам із іншими державами.

За українським законодавством, у випадку студентів-іноземців, аби отримати посвідку про тимчасове проживання, до міграційної служби мають подати документи про зарахування на навчання.

Після цього іноземці отримують посвідку на час навчання. Оформлює ці документи відповідальна особа в університеті.

30 листопада 2018 року в мережі опублікував відео і текст заяви в поліцію 24-річний студент із Пакистану Фейсал Ігбал, де розповів свою історію.

550 доларів США він заплатив за послуги фірми-рекрутера ТОВ «Українські освітні послуги» і приїхав в Україну 25 вересня 2018 року. Потім заплатив 10 тисяч доларів у 137-ій кімнаті - місці, де в університеті розміщувалися представники рекрутерів. Він подав заявку для зарахування на третій курс спеціальності "Загальна медицина" і чекав навчання.

Проте у відділі по роботі з іноземцями оформлення документів постійно відкладали і казали, що оформлення в процесі. Згодом студент дізнався, що в університет його взагалі не зарахували попри оплату.

В університеті повідомили, що гроші за навчання від ТОВ «Українські освітні послуги» на рахунок ВНЗ не поступили.

https://www.bbc.com/ukrainian/features-46453137

Як виявилось, станом на 2018 рік з 1563 запрошених студентів до ВНЗ, офіційно навчається всього 243 особи.

 

Здійснення набору студентів для  Донецького Національного медичного університету надавало ТОВ «Українські освітні послуги», фактичним власником якого є уродженець Пакистану, Алі Варес Сайєд, на основі укладеного договору №1 від 01.09.2016 р.

Для здійснення своєї господарської діяльності представникам ТОВ «Українські освітні послуги» виділено кабінет №137 Міжнародного медичного факультету ДНМУ, з дозволу службових осіб ММФ ДНМУ, в якому було створено фіктивний деканат, однак ніяким чином передача вказаного кабінету у користування службових осіб ТОВ «Українські освітні послуги» не здійснювалась, договори оренди не укладались та відповідні накази не видавались.

Документи, необхідні для вступу до Міжнародного медичного факультету ДНМУ, а також грошові кошти за навчання подавались абітурієнтами (іноземними громадянами) до кабінету №137, які представлялись службовими особами Міжнародного медичного факультету ДНМУ. Вказаними особами абітурієнтам та студентам надавались квитанції до прибуткового касового ордеру без номеру з відтиском печатки ТОВ «Українські освітні послуги» (код: 37458011).

Також іноземним громадянам надавались довідки з відтиском печатки Донецького медичного національного університету та підписом виконуючого обов’язки декана ММФ ДНМУ про те, що вказані особи являються студентами Міжнародного медичного факультету Донецького національного медичного університету.

Однак, іноземні громадяни, які прибули на навчання до Міжнародного медичного факультету ДНМУ в м. Кропивницький, отримавши відповідні документи, будучи достовірно впевненими, що їх зараховано до університету, відвідували заняття в групах дійсних студентів, проте виявлено, що зазначені особи не являються студентами Міжнародного медичного факультету ДНМУ, накази про зарахування їх в якості студентів Міжнародного медичного факультету ДНМУ не видавались, а особові справи не заводились.

Вищевказана інформація міститься в матеріалах справи у кримінальному провадженні внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018120020009760 від 23.11.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190, ч. 4 ст. 190, ч.1 ст. 364 КК України.

https://youcontrol.com.ua/ru/catalog/court-document/80391497/

Із матеріалів кримінального провадження № 404/8824/18 ( 1-кс/404/288/19):

«В Кропивницькому ВП ГУНП України в Кіровоградській області розслідується кримінальне провадження ч.3 ст.190, ч.4 ст. 190, ч.1 ст. 364 КК України. Невстановлені особи, шляхом підробки документів, під приводом вступу до вищого навчального закладу міжнародного медичного факультету Донецького національного медичного університету, заволоділи грошовими коштами абітурієнтів на загальну суму1 000 000 доларів США.. Кошти за навчання, проживання та медичну страховку подавались іноземними громадянами до каб. № 137».

http://reyestr.court.gov.ua/Review/78798591

 

Вартість навчання, яку сплачували іноземні громадяни ТОВ «Українські освітні послуги» складала у діапазоні $7 000 -10 000, у той час як реальна вартість навчання дорівнює $3 000.

На сьогоднішній день ТОВ «Українські освітні послуги» зареєстроване як юридична особа  25.03.2014 року (ЄДРПОУ 37458011) за адресою: м. Харків, вул. Катаєва, буд. 13, кв. 9. Його засновником згідно державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань зазначений Алі Мухаммад, який за дивних обставин, проживає також на території Донецької області, у м. Краматорськ. ТОВ «Український вищий освітній центр для африканських та азіатських студентів», засновником якого значиться Біліл Асім, також зареєстрований за адресою: м. Харків, вул. Катаєва, буд. 13, кв. 9.

Новолокіна Алла Сергіївна, яка очолює ТОВ «Українські освітні послуги» суміщає також керівництво ТОВ «Український міжнародний медичний центр», яке розташоване за адресою того ж ТОВ. Це не дуже дивно, адже Новолокіна Алла Сергіївна є дружиною Шах Саєд Алі Варис та службовою особою Міжнародного медичного факультету ДНМУ. Саме тією особою, яка в тому числі, співпрацювала з ТОВ «Українські освітні послуги» у нелегальному бізнесі.

Новолокіна Алла Сергіївна працює у Донецькому національному медичному університеті з 2010 року. До 2014 року проживала у Донецьку, під час АТО виїхала до Краматорську.

http://uc.kr.ua/2018/05/15/k-nam-edut-uchytsya/  

Саме Новолокіна Алла Сергіївна допомагала своєму чоловікові у налагодженні нелегального каналу студентів, представляючись деканом міжнародного факультету. Шах Саєд Алі Варис, відповідно до «легенди» займав посаду віце-ректора ВНЗ. Саме ця особа з представниками служби безпеки України налагодила «бізнес» на студентах.

 

Отже, завдяки ресурсу youcontrol, достовірно відомо, що фірма-мільйонерша знаходиться в звичайній квартирі за адресою: м. Харків, вул. Катаєва, буд. 13, кв. 9.. ЇЇ засновник на 100% дехто Алі Мухаммад (яке більш відповідає Шах Саєд Алі Варис), який проживає у м. Краматорську. Розмір установчого фонду фірми із боргом 37 млн.грн. складає всього 10 000 грн.

Основний вид діяльності — 74.90 «Інша професійна, наукова та технічна діяльність», тобто — «узагальнений» вид, який містить факт фіктивності. Керівником на сьогодні є Катерина Камишанова, але роком раніше керувала вищезгадана  Новолокіна Алла Сергіївна.

Ця схема зв'язків «Українських освітніх послуг» показує, що за однією адресою з фірмою Алі зареєстровані ще три фірми, які мають, як і перша, ознаки фіктивності. Їх заснувала та ж громадянка Наволокіна.

У тій же квартирі знаходиться ТОВ «Український міжнародний медичний центр (код 39210968), чий керівник і засновник та ж Алла Наволокіна, зареєстрована в Харківській області, м Люботин. А статутний фонд цього міжнародного центру становить всього 1 тисячу гривень.

А ще в цій харківській квартирі знаходиться ТОВ «Інтексол» (код 39210444), чий засновник і підписант знову Алла, а статутний фонд знову одна тисяча гривень. А так же - ТОВ «Альтернативне тепло» (код 39211008) - знову засновник і підписант Алла, знову статутний фонд тисяча гривень і знову ознаки фіктивного підприємництва.