Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

БЮДЖЕТ - ДЕФІЦИТ ЧИ КОРУПЦІЯ?

08/10/2018


14 вересня 2018 року Урядом України був затверджений проект Державного бюджету на 2019 рік з запланованим дефіцит в 2,26% від валового внутрішнього продукту. Так, проектом
Держбюджета заплановано отримати доходи у розмірі 1 трлн. 8,3 млрд. грн., а витрати - 1 млрд. 94 млрд. грн.
У свій час, Державний бюджет на 2018 рік передбачав доходи бюджету - 913,6 млрд. грн. (на
142,3 млрд грн. (18,5%) більше в порівнянні з бюджетом-2017), витрати - 988,6 млрд. грн. (на 147,2 млрд. грн. (17,5%) більше в порівнянні з 2017). Тобто, ми спостерігаємо позитивні зміни. Більш того, ніхто мабуть не звернув уваги не те, що у липні місяці поточного року Мінекономіки пропонувало Уряду переглянути прогноз зростання валового внутрішнього продукту України з 3%, як вважалося раніше, до 3,2%. Однак, на цьому все і завершилось – пропозицією.
Постає логічне питання, чому за наявності позитивних показників росту економіки у поточному 2018 році, Держбуюджет України на 2019 року затверджується з дефіцитом на кругленьку суму.
А все дуже просто – наші парламентарі та чиновники просто не можуть спокійно спати у своїх домівках знаючи, що на державних рахунках знаходяться такі суми коштів. І тут їм портфелі в допомогу – вони щоденно працюють над законами, які націлені виключно на сприяння їх власного бізнесу та грабунок кишень платників податків. Так, наприклад, нещодавно Державна казначейська служба України прозвітувала про те, що в рамках програми по відшкодуванню ПДВ, один із агрогігантів України з початку року отримав з Держбюджету понад 4,6 млрд. грн. відшкодування податку на додану вартість. А тепер помножте цю суму на ту кількість підприємств, які належать нашим чиновникам. Ось вам і дефіцит Державного бюджету.
На превеликий жаль, такий «раціональний та справедливий» розподіл державних коштів спостерігається впродовж всього часу незалежності України. Невже ви не втомилися від цього? Ми багата країні, яка потерпає від олігархічних «кліщів», яких час уже видаляти. Настає час для реальних дій. Нам варто нагадати нашим народним обранцям хто тут хазяїн і яка їх роль в цьому механізмі.