З появою різноманітних модулів для моніторингу державних закупівель процес контролю за використанням державних коштів став дещо простішим. Але, якщо поставити собі за мету, недоробки можна знайти будь-де (навіть ProZorro не є виключенням).
Так, днями у Харківській області було викрито міжрегіональну корупційну схему підкупу посадовців з метою підтасовки виграшу в тендерах на поставку фармпрепаратів до медичних установ. Представники харківських оптових фармацевтичних компаній підшуковували когось у керівництві лікарні та пропонували за частку від контракту посприяти у перемозі певній компанії. Підкуплені посадовці робили так, щоб до тендеру були допущені лише дві компанії, які були пов’язані між собою. З кожного такого тендеру лікарі отримували від 5 до 25 % від суми контракту. Наразі відомо щонайменше про два виграні тендери щодо поставок до медичних закладів у м. Запоріжжі на загальну суму близько 3 000 000 грн. (тобто сума хабара складає близько 300 000 грн.). Зараз перевіряється причетність цих фармкомпаній до підтасовки результатів тендерів ще в десятку медичних закладів у Харківській, Сумській, Луганській та Донецькій областях.
Щоб ліквідувати подібні схеми необхідна ефективна робота Антимонопольного комітету та Державної аудиторської служби України, а також підвищення контролю з боку громадськості.
“Антикорупційна ініціатива” звертається до українців з проханням не стояти осторонь та одразу повідомляти про усі відомі факти корупції.