У 2016 році Державна прикордонна служба України повідомила про початок відомчої акції “Чисті руки” і як наслідок викорінення корупції у своїх лавах. Скоріш за все розробники акції надихнулись результатами безпрецедентного комплексу поліцейських заходів і судових процесів в Італії 1992-1993 років, який був спрямований проти впливу організованої злочинності (мафії) в правоохоронних органах та політиці, а також мав таку саму назву - “Чисті руки”. Але якщо італійська операція закінчилась розкриттям “корупційного спрута” в політичній системі, то у нас, м’яко кажучи, нічого не вийшло. Відточена роками майстерність “заробляти” на кордоні нікуди не поділась. Попіарились, декого звільнили (когось навіть посадили), але цим і обмежились.
По факту – як брали так і беруть. Про це свідчать час від часу спливаючі в інфопросторі новини. Наприклад, цього тижня правоохоронцями було викрито на систематичному одержанні хабарів військовослужбовця Харківського прикордонного загону, який разом із колегами налагодив механізм отримання неправомірної вигоди від іноземних громадян за порушення міграційного законодавства. За винагороду у розмірі 5 000 гривень зловмисник обіцяв мігрантам, які перевищили терміни перебування в України, не застосовувати до них заходи відповідного законодавчого реагування.
Для довідки - за результатами італійської операції відбулись масштабні зміни в законодавстві та тотальна чистка правоохоронних органів. Було засуджено понад 5 000 осіб. Деякі політики і бізнесмени покінчили життя самогубством, бажаючи уникнути покарання.