Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБА – КОРУПЦІЙНИЙ МОНОПОЛІСТ

07/11/2018


В 2014 році стартувала адмінреформа з оптимізації системи центральних органів виконавчої влади. Згідно однойменної постанови КМУ передбачалося створення єдиної державної структури, що об'єднає функції ряду спеціалізованих органів, які здійснюють державний контроль і нагляд у:
- сфері санітарного та епідеміологічного благополуччя населення;
- ветеринарній та фітосанітарній сферах; 
- забезпеченні безпеки і якості харчових продуктів; 
- сфері захисту прав споживачів.
Коли в країні існує велика кількість контролюючих органів, рано чи пізно починає зростати рівень бюрократичної тяганини, а перед простими громадянами постає цілком передбачуване питання – а куди мені звертатися. Тому, створюючи єдиний державний орган влада (нібито!!!) переслідувала благі наміри.
Але з квітня 2016 року, коли Держпродспоживслужба офіційно почала виконувати свої функцій, стало зрозуміло, що така акумуляція різноманітних функції призвела лише до неминучих зловживань з боку посадових осіб новоствореного органу, а також до зниження ефективності роботи по кожному з напрямків.
У якості прикладів:
На Волині затримано посадовця Держпродспоживслужби -https://ua.censor.net.ua/…/chynovnyka_derjspojyvslujby_zatr…
Викрито керівника одного із відділів ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві - https://www.gp.gov.ua/ua/news.html…
Затримано начальника відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області -https://www.gp.gov.ua/ua/reegions_news_detail.html…
Підсумовуючи усе вищевикладене можна сказати, що на ділі Держпродспоживслужба виявилась не потужним контрольним органом, а лише штучної структурою із заробляння грошей можновладцями.