Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

Допоможи мені, щоб я допоміг тобі!

06/02/2019

Ця приказка вже стала звичайним явищем для усіх владних інститутів.


Все частіше в інформаційний простір просочуються факти, коли українці не можуть захистити свої законні права та інтереси без додаткового стимулювання відповідних посадовців. Під різноманітними приводами хабарники вимагають від громадян “подяку”, натякаючи, що в іншому випадку вони не зможуть якісно виконувати свої обов’язки.


Подібний випадок нещодавно було викрито у столиці. Як стало відомо, у січні 2019 року до поліції звернувся громадянин із заявою про розбійний напад на нього та заволодіння грошима у сумі 67 000 доларів. Замість того, щоб розпочати досудове слідство, т.в.о. начальника територіального відділу поліції Голосіївського УП ГУНП у м. Києві почав вимагати у заявника 34 000 доларів за внесення вказаних відомостей до ЄРДР, використовуючи при цьому погрози та залякування. Отримавши першу частину хабара у сумі 4 000 доларів, посадовець погодився зменшити загальну суму до 15 000 доларів. Його було затримано у службовому кабінеті під час одержання другої частини неправомірної вигоди у сумі еквівалентній 420 000 гривень.
Нажаль практика останніх років доводить, що суттєво знизити рівень корупції в окремому відомстві неможливо, якщо вона зберігається в уряді, парламенті та адміністрації президента. Для її викорінення перш за все необхідно усунути живильне середовище, в якій вона існує - корумповану владу.