Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

Хто контролює громадський транспорт в Києві?

05/07/2018

Безпідставне підвищення тарифів на проїзд у Києві підштовхнуло нас поцікавитись, а як взагалі йдуть справи в Департаменті транспортної інфраструктури, який зараз очолює Симонов Сергій Анатолійович (колишній директор скандального "Київзеленбуда"). 

Під час моніторингу інформації на задану тему, на сайті КМДА нами було знайдене “свіже” оголошення, яким повідомлялось про формуванням конкурсного комітету, що визначатиме перевізників на міських автобусних маршрутах (посилання - https://kyivcity.gov.ua/…/pro_formuvannyam_novogo_skladu_ko… ).
Коли ми зв’язались з відділом пасажирських перевезень відповідного Департаменту нам повідомили що вперше чують про таке оголошення, бо конкурс вже відбувся і комісія від громадськості давно сформована. НУ НОРМАЛЬНО… А хто ці люди та чому КМДА на своєму сайті розміщує недостовірну інформацію їм не відомо. 
На питання - яким чином ми можемо взяти участь у конкурсі наступного разу, нам запропонували відслідковувати це питання у ЗМІ. 
Але в яких ЗМІ? Виявляється Департамент кожного разу публікує цю новину на абсолютно різних ресурсах (сайт, газети, тощо) і де саме буде наступне аналогічне оголошення нікому не відомо.
Цікаво, це халатність співробітників Департаменту чи навмисне створення перешкод для появи реального контролю з боку громадськості.
Але це ще не все!
Під час розмови працівник Департаменту обмовився, що вони направляють пропозиції до участі окремим громадським організаціям!!! На питання чому ми не отримали цієї пропозиції він ніби схаменувся та почав казати що не вірно висловився і такі повідомлення нікому не направлялися.
У подальшому, на будь-яке питання, нас постійно “відсилали” до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування» № 1081 від 3 грудня 2008 р., мовляв там все розписано.
В результаті нам порадили наперед підготувати заяву на участь та надіслати її на адресу Департаменту, де вона буде “чекати” наступного конкурсу. Хоча в положеннях “рекомендованої” Постанови такого не передбачено.
Ось так і виглядає “доступність та відкритість” формування органів громадського контролю на думку Департаменту транспортної інфраструктури.
В будь-якому випадку, наша організація на цьому не зупиняється та запрошує до спільної боротьби людей, які готові щось змінювати в нашій державі.