Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

ХТО ЗАРАЗ ПРИГЛЯДАЄ ЗА ЗЕМЛЕЮ?

02/11/2018


Мабуть багато хто пам’ятає торішній скандал у Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр). Тоді прізвище пана Цвяха прогриміло на всю країну, бо під час засідання Ради регіонального розвитку президент та прем’єр-міністр розкритикували його за існування у відомстві корупційних схем і так званого «інституту смотрящих». Того ж дня Гройсман відсторонив Цвяха від роботи та пообіцяв звернутися до правоохоронців. Було ще багато гучних заяв про організацію перевірок та стрімку чистку серед керівників районних управлінь, але пройшов вже рік і що ми бачимо – інформаційний простір постійно здригається від новин про хабарництво серед працівників Держгеокадастру.
От лише декілька з них:
- викрито на хабарі двох чиновників Держгеокадастру та Держекоінспекції у Хмельницькому (https://ssu.gov.ua/ua/news/1/category/21/view/5377…);
- викрито на хабарі працівників Держгеокадастру на Закарпатті (https://www.unian.ua/…/10102655-vikrittya-na-habari-pracivn…);
- у Києво-Святошинському районі державного реєстратора викрито у зловживанні повноваженнями та знищенні кадастрових даних (https://kyiv.gp.gov.ua/ua/news.html…).
Беручи до уваги усі повідомлення про корупцію у Держгеокадастрі, постає питання – чи проводились взагалі озвучені перевірки? Може ті обіцянки були лише частиною вистави, а насправді це був переділ сфер впливу у відомстві. Адже підсумки боротьби з корупцією не можна назвати втішними.