Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

Конфлікт інтересів у НАЗК?

10/07/2018

Хочеш побороти корупцію - очоль її! Схоже, саме цим принципом керуються посадовці в боротьбі з корупцією.

Ось наприклад, НАЗК – центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізацію державної антикорупційної політики. Заходимо на його сайт і бачимо, що результати роботи нібито є: складено протокол, подано припис, ініційовано якісь перевірки, тощо. Але, як ви розумієте, написати можна будь-що, папір все стерпить.

У процесі своєї діяльності ми наштовхнулись на глуху стіну байдужості та халатності співробітників Агентства. Опрацювавши кілька заяв, що надійшли від Вас, ми підготували відповідні звернення до НАЗК про можливі правопорушення у сфері корупції (щодо голови однієї з сільських рад Донецької області, а також співробітників прокуратури м. Києва та співробітників Національної поліції). А далі – тиша. У телефонних розмовах спеціалісти посилаються на велику завантаженість, а спілкування з керівництвом відповідного Департаменту та листи-нагадування призвели до звичайних обіцянок прискорити розгляд. Є думка, що затягування розгляду звернень це не проста халатність, а цілком умисний саботаж діяльності.

Крім того, давайте проаналізуємо інформацію щодо кадрової політики Агентства.

Так, в травні місяці цього року НАЗК провело конкурс на заміщення посади керівника Департаменту моніторингу законодавства про конфлікт інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції. Його керівником стала пані Мостова Ірина Олександрівна, яка ще до недавно була виконуючою обов’язки керівника цього Департаменту. Раніше його очільником був Писаренко Олександра Олександровича.

Звернімо увагу на те, що в період проведення конкурсу пані Мостова повідомила про зміну свого майнового стану, а саме отримала дохід від відчуження автомобіля “Mitsubishi ASX” на суму 208 333 грн. на користь громадянина Писаренка Олександра Миколайовича (керівник ФГ «Стимул»), який є батьком того самого Писаренка О.О. Ніби все добре, але цікавим фактом є те, що ціна проданої автівки є нижчою від ринкової, а пан Писаренко О.О. під час обрання керівника Департаменту як раз очолював відповідну конкурсну комісію.

Що це - збіг обставин чи все ж таки той самий конфлікт інтересів, який повинен бути врегульований відповідно до ЗУ «Про запобігання корупції»?

Може над НАЗК закони не владні?  

Звісно це голка в копиці сіна, однак якщо кожен з нас зможе виявити хоч одну таку «голку» в копиці корупції, ми зможемо змусити державних службовці працювати в інтересах народу, а не в інтересах своїх кишень.