Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

Корупція на смерті

21/06/2019

Минулого літа у сфері медицини спалахнув скандал, коли заступник міністра охорони здоровся України пан Лінчевський заявив, що виділяти гроші на програму лікування онкохворих недоцільно. Цитата із стенограми виступу - “…Це рак. Вони всі помруть…І ефективність цієї програми є нуль відсотків…”. 

Ну і як Вам таке?
А чи замислювались Ви коли-небуть - як саме та у яких умовах доводиться лікуватись онкохворим? Як через скупість та дурість посадовців українці змушені ставати контрабандистами та заради порятунку перевозити нерозмитнені, однак значно дешевші ліки через кордон? І от що парадоксально - витрати бюджету начебто і ростуть, але при цьому лікарні на місцях заявляють про проблеми з ліками.
Але занедбаність ситуації пояснюється не тільки невіглаством на скупістю можновладців, бо пліч-о-пліч з ними йде й божевільна жага до наживи. 
Так, правоохоронцями викрито схему з привласнення державних коштів, які були виділені на реалізацію державного інвестиційного проекту “Реконструкція і розширення Національного інституту раку” (м. Київ, вул. Ломоносова, буд. 33/43). Наразі встановлено, що службові особи Міністерства охорони здоров’я України, діючи за попередньою змовою із службовими особами Державного будівельного центру та приватними підприємцями, привласнили бюджетні кошти в особливо великих розмірах (за попередніми оцінками очікувана вартість реконструкції мала скласти 2,4 млрд. грн.). 
Звісно попиляли не усе, але сам факт того, що в людей відсутні будь-які моральні принципи та орієнтири, змушує волосся вставати дибки.