Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

Корупція у ластах

10/06/2019

Що ні день, то новий хабарник. От і минулий тиждень знов не обійшовся без затримань. Цього разу у сфері спорту.

Правоохоронцями було викрито на хабарі головного тренера Національної збірної команди України з підводного спорту, яка також є співробітником державної установи «Укрспортзабезпечення» Міністерства молоді та спорту України. Зловмисниця вимагала 20 000 гривень від тренера однієї з приватних ДЮСШ, за що обіцяла безперешкодну участь його вихованців у чемпіонаті Європи з плавання в ластах. Хабарницю було затримано у Києві під час отримання всієї суми неправомірної вигоди.


Подібні випадки є резонансними та викликають занепокоєння громадськості. Мало того, що корупція сама по собі є тяжким злочином, так ще й в даному випадку така практика здатна знизити міжнародний імідж України на спортивній арені. Ми вже не говоримо про молодих спортсменів, подальша кар’єра яких залежить від таких от недотренерів.
Ну а про “Кодекс честі олімпійця України”, який є нормативною основою української системи спортивного виховання і самовдосконалення, і згадувати мабуть безглуздо.
До речі, стаття №12 цього документу наголошує на неприпустимості корупційної діяльності – “не допускати бруду, злоби і неправди у ставленні до своїх суперників як у думках своїх, так і в діях; служити правді і добрим справам, не допускати дискримінації, залишатися неупередженим щодо політичних, расових, національних, релігійних переконань, НЕ ПІДДАВАТИСЯ КОМЕРЦІЙНОМУ І КОРУПЦІЙНОМУ ВПЛИВУ”. Однак для наших посадовців це лише букви на папері, які не мають ніякої сили.