Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

Корупція в енергетиці.

17/04/2019

Обіцянки тих хто знаходиться при владі та тих хто до неї прагне майже ніколи не виконуються. І ті й інші переслідують виключно особисті цілі (на це вказують реалії сьогодення). Ці пороки дуже міцні і викорінити їх практично неможливо. До них належить й корупція в енергетиці.


Наприклад, ще у червні 2016 року Кабінет міністрів України доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловості розробити рішення про шляхи подолання корупції у цій сфері. Тоді було наголошено, що вже є доручення профільному віце-прем'єр-міністру розробити відповідну постанову, яка УНЕМОЖЛИВИТЬ ЗЛОВЖИВАННЯ.
І що ми бачимо зараз? Крали, крадуть й будуть красти далі. Чого тільки варта афера по виведенню сотень мільйонів гривень державних енергетичних компаній, яка була розкрита в журналістському розслідуванні проекту "Схеми". Наразі два фігуранта сюжету журналістів вже мають статус підозрюваних (голова правління ЗАТ ХК “Енергомережі” та в.о. гендиректора ВАТ “Запоріжжяобленерго”).
Ну і дещо із свіженького. 


Нещодавно правоохоронцями було затримано на хабарі керівника одного з регіональних підрозділів ПАТ “Київобленерго”. Посадовець спільно з керівником приватної компанії, що займається електромонтажними роботами, вимагали гроші від громадян, зокрема підприємців. За різні суми неправомірної вигоди зловмисники обіцяли представникам комерційних структур прискорити процес підписання договорів на постачання електроенергії. Обох фігурантів було затримано в одному з міст Київської області після отримання хабара у розмірі 87 000 гривень та передачі підписаного договору.