Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

КОРУПЦІЙНІ СХЕМИ НА ОДЕСЬКІЙ МИТНИЦІ

26/07/2018


Цікавою інформацією поділився один із наших читачів.

Ні для кого не секрет, що Одеські митники завжди славились своїми непомірними апетитами, а впровадження нових схем незаконного збагачення (у разі прикриття старих) це лише справа часу.
От і цього разу, після масових скарг учасників ЗЕД, митних брокерів та фізичних осіб, що займаються імпортом автівок, а також кількох журналістських розслідувань, ДФС нібито унеможливили маніпуляції із митними чергами. Але, як ви розумієте, це не зупинило справжніх “романтиків з великої дороги” і працівники митниці знов знайшли лазівку.
Перебуваючи у змові з рядом брокерських компаній Одеські хабарники розробили наступну нехитру схему: маніпулюючи із програмним забезпеченням вони приймають у роботу митні декларації, які заповнені “завтрашньою” датою із зазначенням “завтрашнього” курсу валют НБУ. Діє це правило лише на тих, хто заздалегідь “заніс кому треба”. Будь хто інший отримав би картку відмови в оформленні. Тому, коли законослухняні компанії подають декларації в 00:01 вони опиняються у черзі десь під номером 200, а то і більше. Це на фоні того, що пропускна здатність митного посту 100-150 декларацій в день і тривати це може протягом кількох тижнів чи навіть місяців (рахуйте упущені строки та щоденну плату за збереження авто в порту).
На нашу думку, створення таких штучних перешкод може стати каталізатором для підвищення рівня корупції на митних постах. Чекати ж ніхто не любить.

PS: відповідні звернення до правоохоронних органів вже підготовлені та надіслані. Тож чекаємо на реакцію.