Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

Корупційна Франція

20/08/2018


Важко собі уявити, що Франція, як одна із самих розвинутіших країн світу та член Європейського Союзу не змогла до цього час наздогнати свої сусідів у боротьбі з корупцією. Згідно проведених досліджень Франція посідає 26 місце серед 175 країн в рейтингу індексу сприйняття корупції.
Звісно це не поганий результат порівняно з Україною, яка зайняла своє почесне 142 місце.
На думку деяких експертів проблема для Франції полягає в тому, що органи юстиції до цього часу повністю «залежать» від деяких державних органів, а судова система майже не фінансується з державного бюджету. Нестача як коштів в бюджеті так і працівників в судах призвели до того, що ряд справ, в тому числі пов'язаних з великими фінансовими махінаціями, закриваються, тому що їх нікому вести.
Справи в судах розглядаються досить довго, що дозволяє обвинуваченим маніпулювати фактами, знищувати докази і впливати на свідків, вважають судові експерти. Схожа ситуація і в Україні. В середньому судовий розгляд у Франції триває 8 років. Найдовший процес був затягнутий майже на 29 років.
Згідно проведеного у 2014 році опитування більша половина французів вважає, що усі політики корумповані, оскільки їх інтереси зорієнтовані виключно на власне збагачення.
Про відсутність прозорості французьких органів управління в сфері корупції в ЄС знають давно. Ними навіть були виділені основні аспекти проблем у Франції, а саме: відсутність «політичної волі» в боротьбі проти міжнародної корупції, присутність прихованих форм корупції щодо державних замовлень, відсутність жорсткого контролю за фінансуванням виборчих кампаній, і залежність прокурорів від влади.
Звісно, Франція вже почала виконувати певні рекомендації та поради своїх європейських партнерів. Так, наприклад, був прийнятий закон по боротьбі з податковими правопорушеннями і великими злочинами у фінансовій сфері. 
Звісно вжитих заходів явно недостатньо, але Франції є ще до чого тягнутися.
України теж отримала, і продовжує отримати, від своїх європейських партнерів рекомендації щодо подолання корупції в держав, але мабуть основною проблемою корупції на даний час залишаємося ми самі. Нам потрібно зрозуміти, що корупцію ми повинні побороти самі в собі і донести це нашим дітям та нашим нащадкам. 
Європа розпочинається не там де написано чорним по білому, а з тебе самого, як особистості.