Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

Запобігання проявам корупції в органах Державної виконавчої служби України

21/05/2012

18 травня 2012 року представники Центру були запрошені керівництвом Державної виконавчої служби Українина круглий стіл з темою «Запобігання проявам корупції в органах Державної виконавчої служби України».

Цікаву та змістовну інформацію щодо проблем у діяльності відомства повідомив присутнім у своєму вступному слові перший заступник Голови ДВС України Миронюк І.В.  Оцінюючи обстановку у відомстві, він відверто зазначив про значне поширення у ньому корупції. Передумовами до її поширення було названо спокусу до легкої наживи у зв’язку з прийняттям до виконавчого провадження справ, у яких фігурують значні розміри матеріальних цінностей. Крім того, серед проблем у роботі ДВС було названо низький рівень кваліфікації кадрів, значну завантаженість підлеглих. Так, у середньому на кожного державного виконавця щомісячно припадає близько 150 проваджень. Такий вал фактично призводить до формалізму у роботі та низького рівня виконання рішень судів.


Про ефективність та проблеми діяльності сектору з питань запобігання корупції ДВС України розповів його завідувач полковник Шепель А.В. та головний спеціаліст Шевченко Є.І.  Так, тільки за 2012 рік вказаним антикорупційним підрозділом до правоохоронних органів направлено 5 матеріалів щодо протиправної діяльності посадовців ДВС, за матеріалами сектору складено 10 адміністративних протоколів про корупцію. Аналізуючи найбільш поширені корупційні прояви, Шепель А.В. зазначив, що у 2011 році стосовно працівників ДВС було порушено 78 кримінальних справ, 12 з яких щодо працівників керівної ланки регіональних підрозділів. Більшість кримінальних справ стосувалася фактів хабарництва, розкрадання (привласнення) майна шляхом зловживання службовим становищем, а також невиконання рішень суду. Ці ж висновки підтверджено статистикою роботи правоохоронних органів у 2012 році, яка свідчить про те, що кожна друга з порушених кримінальних справ щодо працівників ДВС стосувалася хабарництва, а третина з виявлених злочинів була вчинена посадовцями керівної ланки. 

Типові проблеми у діяльності відомства були підкреслені представником Генеральної прокуратури Циганом Ю.В. Представники центру взяли активну участь у ході вироблення та обговорення запропонованих пропозицій щодо запобігання корупції у діяльності ДВС. Зокрема Головою Правління Сірим О.В. було запропоновано розробити та винести на розгляд інстанцій комплекс заходів із усунення передумов до виникнення корупції, суть яких зводилась би до унеможливлення впливу державного виконавця на хід чи результати виконавчого провадження.


Членом наглядової ради Центру доктором юридичних наук Новицьким Г.В. та членом Правління Пентеговим В.А. запропоновано конкретизувати та науково виважити вказані пропозиції, які пізніше у письмовому вигляді будуть направлені керівництву ДВС у рамках налагодженої взаємодії.У ході роботи круглого столу встановлено контакти та досягнуто домовленостей про взаємодію з рядом громадських організацій антикорупційного спрямування та представниками ЗМІ.   


Правління ГО "Антикорупційна ініціатива"