Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

Мабуть чекав на подарунок від Миколая...

04/01/2019

Питання щодо хабарництва у сфері праці та соціального захисту населення неодноразово підіймались представниками “Антикорупційної ініціативи” під час проведення круглих столів у регіонах, а щодо конкретних випадків нами інформувались відповідні контролюючі та правоохоронні органи.

Можете повірити, корупція у цій сфері аж ніяк не поступається масштабами перед тією ж ДФС чи прокуратурою. От тільки якщо останні майже весь час на слуху, то перші “тихою сапою заробляють собі на краюху хліба”.

Так, 3 січня 2019 року під час отримання хабара правоохоронцями було затримано начальника управління праці та соціального захисту населення однієї з районних адміністрацій Харківської міської ради. Встановлено, що посадовець, із залученням підлеглих, налагодив механізм одержання неправомірної вигоди від приватних підприємців за невжиття заходів правового реагування за виявлені порушення законодавства про працю. У даному конкретному випадку він обіцяв “закрити очі” на те, що в бізнесмена працює неоформлений співробітник (за допуск до роботи працівника без трудового договору наразі передбачений штраф у сумі понад 100 000 грн.). За свої послуги хабарник вимагав 60 000 гривень.