Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

НА ВІЙНІ ВСІ МЕТОДИ ХОРОШІ!

11/10/2018

Корупція в Україні перетворилася на одну з загроз національній безпеці. Вона підриває економічні основи держави, блокує прихід іноземних інвестицій, провокує недовіру населення до владних структур, а також негативно позначається на міжнародному іміджі України та сприяє зростанню впливу організованих злочинних груп.
Одною з головних проблем процвітання корупції в нашій державі - є відсутність реального покарання та відчуття караності хабарників. Звісно, на даний час чине законодавство України містить низку нормативних актів, які нібито врегульовують це питання, однак ще жодного можновладця не було засаджено за грати, за виключенням тих випадків де вбачається політична розправа. 
Ось наприклад, країни Європи спрямовують свою антикорупційну політику на запобігання проявів корупції. Головним інструментом у цій боротьбі є виховання самосвідомість і аж тоді вже караність. Що не скажеш про Китай. Звісно, там теж намагаються виховати самосвідомих громадян, але це країна виділяється гучними корупційними справами та покараннями за них.
Так нещодавно, в Китаї до значного тюремного ув’язнення з конфіскацією майна було засуджено одного з державних високопосадовців, який користуючись своїм службовим становищем отримував хабарі за сприяння деяким приватним компаніям уникнути кримінальної відповідальності та створював несприятливі ринкові умови для їх конкурентів. Під час розслідування також було встановлено, що він був причетний до кризи на фондовому ринку 2015 року, в результаті якої державі було нанесено збитків майже в 5 трлн. доларів США. Звісно, його спільники теж були заарештовані та позбавлені волі на тривалі терміни з конфіскацією майна.
Схоже, що Україні не підходять ліберальні європейські методи боротьби з корупцією, а тому слід переходити до більш жорсткіших та дієвіших заходів для її викорінення. 
На війні всі методи хороші і кожному з нас дана можливість узяти участь і цій війні. Тому досить жити в уявному світі, час будувати свою реальну Україну без корупції.