Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

Інформація про візит віце-президента Сполучених Штатів Джо Байдена

07/12/2015

Інформація про зустріч віце-президента Сполучених Штатів Джо Байдена з українськими парламентарями та представниками найпотужніших громадських організацій та ініціатив з перших уст за даними 24tv.ua

До вашої уваги нотатки члена Ради РПР Оксани Нечипоренко.

— Найбільша проблема України та найбільший виклик — боротьба з корупцією по-справжньому і це НАША відповідальність. Депутатів, громадянського суспільства, президента, уряду. Але НАША. Наше домашнє завдання.

— Шокін та його відставка – улюблена тема Байдена. І він вже разів 10 про це говорив з Порошенко, сьогодні буде 11 раз.

— Держслужба. Байден вже кілька разів наголошував під час зустрічей з українськими політичними елітами на важливості перезавантаження державної служби та створення нових умов роботи для чиновників (аполітичність, професійність, конкурсний відбір, достойна заробітна плата). Позиція експертів РПР почута навіть у Вашингтоні. Чи почують в четвер у парламенті під час голосування 2490?

— Не варто очікувати від США тиску щодо повного перезавантаження уряду. Ми ще не є країною стабільної демократії, тож для всіх (особливо для Європи) це буде поганий сигнал про нашу вічну нестабільність. Перезавантаження буде сприйнято як роз’єднаність і таким чином ми дамо зайвий привід нашим не дуже вірним партнерам покинути нас. Але будуть певні зміни на українському політичному Олімпі.

— Децентралізація. Парламент має знайти голоси за зміни до Конституції. Включно з 18 пунктом перехідних положень. У Вашингтоні розуміють, що українським політикам важко це комунікувати, але це є частиною міжнародних зобов’язань. Їх потрібно виконувати і рухатися далі.

— Україна повинна слідувати домовленостям з МВФ і слідувати Мінським угодам, тоді США зможуть надати додаткові "плюшки" Україні (200 млн доларів допомоги і ще 1 млрд).

— Мінські угоди – подобаються нам чи ні, ми повинні їх виконувати, навіть якщо їх важко комунікувати народу та виборцям. Байден наголошує на тому, що Україна повинна їх виконувати. Але пообіцяв, що якщо Росія не виведе озброєння — вони теж не будуть нас змушувати проводити "самогубчі" вибори;

— Не зважаючи на те, що у Вашингтоні бачать дуже повільний темп, а то і відсутність реформ в Україні— вони готові підтримувати, водночас жорстко, але непублічно, критикуючи. Вказуючи українським політикам на їхні помилки, важливо не підставляти тих, хто закликає не відвертатися від України і допомагати нам, незважаючи на відсутність політичної волі щодо змін всередині нашої держави.

Байден також заявив, що Україна все ще є однією з пріоритетних тем зовнішньої політики США. Під час кожної зустрічі з Путіним Обама піднімає українське питання. Коли мова йде про Сирію чи про щось інше – США завжди акцентують, що Росія порушила суверенітет України та не виконує домовленостей. Так що ніхто на Сирію нас не проміняв.

І найголовніше, на думку містера Байдена, саме зараз у нас є ОСТАННІЙ шанс закінчити Революцію гідності, завершити справу, за яку загинула Небесна сотня і "нарешті, нарешті, нарешті" вперше за сторіччя побудувати функціонуюче та ефективне самоврядування, і ми не маємо втратити цей шанс.