Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

ПЛАТИ або СИДИ! З повагою, Прокуратура…

15/10/2018


Про те, що у правоохоронній системі України не все так ідеально як хотілося б, говорять не тільки вітчизняні ЗМІ, а й міжнародні експерти. У порівнянні з іншими правоохоронними відомствами, фактів хабарництва в органах прокуратури рази в два більше ніж де небуть. Уся та боротьба з корупцією і люстрація в органах прокуратури - показуха заради “гарного слівця”.
Експерти відмічають, що основні джерела доходів працівників даного відомства зосереджені навколо відкриття-закриття справи та арешту обвинуваченого (з дотриманням всіх процедур або навмисно допущеними порушеннями, які захист може потім оскаржити).


Так, кілька днів тому Детективами НАБУ спільно з працівниками САП та за сприяння Генеральної інспекції ГПУ було затримано прокурора Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності Генеральної прокуратури на отриманні хабаря в розмірі 15 000 доларів США.
Як стало відомо, хабарник вимагав 20 000 доларів США від підозрюваних у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 307 КК України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів), на умовах призначення покарання та звільнення від його відбування з випробуванням. В інакшому випадку підозрюваним світило позбавлення волі на строк до 12 років. 


Перед призначенням прокурора на посаду він повинен скласти відповідну Присяги, яка для “молодих та голодних” є лише формальністю. Насправді є ця Присяга відкриває їм двері до «кормушки», де вони зможуть збагатитися на чужому горі, а людське життя - лише річ яку можна купити-продати.