Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

Початок роботи ініціативної групи по створенню Громадської ради при КМДА

02/06/2015

Голова Правління ГО "ЦПКСПО "Антикорупційна ініціатива"- Зеленко С.О. увійшов до складу ініціативної групи (ІГ) з підготовки та проведення установчих зборів по формуванню нового складу Громадської ради при Київській міській державній адміністрації, а також у складі юристів до експертної групи з надання правової оцінки отриманих документів від інститутів громадського суспільства, які 5 червня п.р. планують увійти до складу Громадської ради при КМДА. 

Бурхливо проходили наради, збори, круглі столи. Сміливо можна наголосити, що «бурхливість» у більшості випадків закінчувалася голосуванням, і представники громадських організацій приходили до конструктивних рішень у підготовці установчих зборів Громадської ради. Багато хто навчався на «ходу», але рішення приймалися у правовому руслі.

Свою роботу ІГ почала здійснювати відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 3 листопада 2010 р. N 996. Слід зазначити, і це не є секретом, що кожний учасник ІГ, з самого початку своєї діяльності у громадсько-політичному житті міста Києва мав собі на увазі увійти до складу Громадської ради при КМДА з метою реалізувати свою громадянську позицію у відношенні до адміністративних, виконавчих, господарських органів місцевого самоврядування, які забезпечують життєдіяльність міста Києва та його мешканців.

Так Постанова 996, дозволяла створення Громадської ради будь-якої чисельності з ініціативних представників громадськості. Такі положення нормативно-правового акту надавали можливість ГРОМАДСЬКОСТІ реалізувати свої конституційні права і працювати за своїм бажанням та вирішувати одночасно проблеми киян. Не секрет, що кожна організація, яка подала документи щодо прийняття участі у роботі ІГ, мала на увазі і подальшу роботу у Громадській раді при КМДА. Всім відомо, що навколо Київської міської державної адміністрації точиться боротьба і з боку Кабінету Міністрів, і з боку Адміністрацією Президента, проходять вже багато років політичні баталії у боротьбі за владу. Ці баталії, частенько закінчувалися не на користь киян. Не на користь не тільки у моральному відношенні «хто у домі хазяїн», а у більшості випадків прийняття сумнівних рішень (наприклад, щодо знищення об’єктів культурної спадщини, «загарбницького» нового будівництва, знищення скверів тощо). 

Нарешті київська влада почала розвиток інституції громадського суспільства і з 23 березня розпочато формування Громадської ради при виконавчому органі Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації). Формування нової Громадської ради почалося з подачі заяв учасників ІГ у кількості 246 громадських організацій. Тобто, владі стало зрозуміло, що приблизно така кількість, а можливо і більша, активістів може впливати на прийняття тих чи інших політичних рішень. І дуже швидко,             8 квітня на засіданні Уряду було схвалено проект постанови «Про внесення змін до постанови КМУ від 03.11.2010 № 996». Також оголошено, що подальший порядок формування Громадської ради буде проводитися з урахуванням прийнятих змін.

У діяльність ІГ, як і було очікувано владою, внесено певну конфліктну провокацію, щодо формування інституту громадянського суспільства у місті Києві – КІЛЬКІСТЬ ГРОМАДСЬКИХ ПРЕДСТАВНИКІ У ГРОМАДСЬКІЙ РАДІ ТЕПЕР ОБМЕЖЕНА ДО 35 ОСІБ! (Заяв подано більш 200). Провокація зроблена, конфлікт створено. Зараз чиновники вищого ґатунку дивляться на роботу ініціативної групи і посміхаються з членів ініціативної групи та громадськості СТОЛИЦІ УКРАЇНИ. Вибух громадської непокори, у зв’язку із вступу у дію Постанови № 234 та дій незадоволених, з впевненістю можна прогнозувати на першому установчому засіданні, яке відбудеться 5 червня 2015 року. 

Кабінет міністрів продовжує домагатися нестабільності роботи КМДА всіма доступними та недоступними шляхами, в тому числі і забезпечення у майбутньому громадського порядку, але з негативним вектором напрямку. Цим громадськість швиденько позбавляється тих рубежів досягнень у суспільному житті, які намагається досягнути законними шляхами. Уряд бачить досягнення громадян, швидко змінює законодавство. Тобто, правила гри змінює сам суддя у кінці гри, змінюючи правила цієї гри. Чи буде бійка, уболівальників, чи самих гравців, владі погано не буде, погано буде КИЯНАМ. Крайніми будуть депутати Київради, мер, голова та декілька чиновників.

До речі, до компетенції Кабінету Міністрів України належить здійснення заходів щодо забезпечення обороноздатності й національної безпеки України, громадянського порядку, боротьба зі злочинністю, організація і забезпечення здійснення зовнішньополітичної діяльності України, митної справи. Цей орган влади спрямовує та координує діяльність міністерств, інших органів виконавчої влади, контролює їхню діяльність. Акти Кабінету Міністрів, що мають нормативний характер, видаються у формі постанов, а акти з оперативних, організаційно-розпорядчих та інших питань, які не мають нормативного характеру, видаються у формі розпоряджень. Постанови і розпорядження підписуються Прем'єр-міністром. Розпорядження Кабінету Міністрів України діють з моменту їх прийняття, якщо не встановлено пізніший термін набрання ними чинності. Постанови Кабінету Міністрів України набирають чинності з дня їх офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими постановами, але не раніше дня їх опублікування в офіційних друкованих виданнях.

Дія актів Кабінету Міністрів України може бути зупинена Президентом України з одночасним зверненням до Конституційного Суду України. Вони втрачають чинність у разі визнання їх неконституційності на підставі рішення Конституційного Суду України. Цікаво, чи знає ПРЕЗИДЕНТ про можливо новий соціальний та політичний ВИБУХ? Якщо знає, ЧОМУ МОВЧИТЬ???  

Правління ГО "Антикорупційна ініціатива"