Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

Поліція нова, корупція стара!

30/01/2019

Курс на підвищення ефективності та неупередженості правоохоронних органів, а також впровадження антикорупційних стратегій було взято вже достатньо давно, але КАРДИНАЛЬНИХ змін у цій сфері українці не спостерігають і досі. Справа в тому, що бюрократичний механізм на всіх рівнях чинить відчайдушний опір, а тому без жорсткої і послідовної політичної волі досягти успіху в просуванні цих ініціатив неможливо.


Не треба бути фахівцем та проводити спеціальні статистичні дослідження щоб зрозуміти - діюча правоохоронна система поблажливо ставиться до корупціонерів (про це свідчить велика кількість виправдувальних вироків і припинених кримінальних проваджень). Саме така безкарність підштовхує чиновників до вимагань та корупційних оборудок.
Так, нещодавно на хабарі було затримано заступника начальника одного з райвідділень ГУ Нацполіції в Харківській області, який вимагав гроші від місцевих підприємців за невтручання у комерційну діяльність з вирубки лісопосадок та заготівлі деревини.


В разі незгоди посадовець погрожував створити штучні перешкоди для діяльності підприємців та застосувати до них заходи правового реагування. Розміри хабарів правоохоронець визначав залежно від обсягів вивезених лісоматеріалів. Хабарника було затримано після отримання чергового хабара у розмірі понад 14 000 гривень (ВІДЕО за посиланням - https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=niugKsZDkAU)
Саме через такі випадки, зауважте – непоодинокі, правоохоронна система і зберігає негативний баланс довіри/недовіри населення.