Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

ПСЕВДО-АКТИВІСТИ❗️

27/06/2019

У наш час сенс поняття “громадський активіст” майже нівельоване, бо слова та інформація стали для псевдо-активістів робочим інструментом за допомогою якого дуже просто можна вирішити “необхідні питання”. З року в рік діяльність різносортних громадських організацій стає все більш професійною і тому дуже важливо навчитись “відокремлювати зерна від плевел”. 

З цього приводу цікавим матеріалом поділились правоохоронці на офіційному сайті Національна поліція України - https://www.npu.gov.ua/…/z-pochatku-roku-policziya-vikrila…/ (ЯК АКТИВІСТИ ЗАЙМАЮТЬСЯ КРИМІНАЛОМ?).


В свою чергу нагадаємо декілька моментів, за якими можна вирахувати не чистих на руку активістів:
В першу чергу основним критерієм того, що людина є громадським діячем є те, що її дії не носять корисливого характеру. Тобто вона не отримує винагороду саме за свою громадську діяльність.
По-друге, необхідно звертати увагу на напрямок дії організації чи громадського діяча. Якщо хтось регулярно критикує одну й ту ж саму особу/організацію (особливо якщо це відбувається без надання фактів), то це явно робиться на замовлення третіх осіб.
По-третє, боротися (критикувати) з усіма й одразу не можливо. У активістів є певний інтерес у покращенні того чи іншого аспекту суспільного життя, саме навколо якого і утворюється їх цільова аудиторія.
Не менш значущим критерієм оцінки громадської організації є строк її існування та результати її діяльності. Ті особи, що прикриваються поняттям громадського активіста для відпрацювання грантів чи грошей спонсорів переважно “довго не живуть”. Справу зробили та пішли. Нема грошей, нема й активістів.
А чим, на Вашу думку, можна доповнити цей перелік