Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

П’ять років за хабарництво!!!

05/04/2019

Практика останніх років доводить, що суттєво знизити рівень корупції в окремому відомстві неможливо, якщо вона зберігається в уряді, парламенті та адміністрації президента. Для її викорінення перш за все необхідно усунути живильне середовище, в якій вона існує - корумповану владу.


Через нехтування своїми службовими обов’язками та майже тотальну корумпованість чиновників українці не можуть захистити свої законні права та інтереси (без додаткового стимулювання). Під різноманітними приводами хабарники вимагають від громадян “подяку”, натякаючи, що в іншому випадку вони не зможуть якісно виконувати свої обов’язки. І це не пусті слова, бо вони постійно підтверджуються фактами, якими вже перенасичений інформаційний простір країни.


Наприклад, у серпні 2017 року правоохоронцями на Дніпропетровщині було затримано на хабарі начальника та старшого оперуповноваженого одного з відділів управління карного розшуку обласного управління поліції, які вимагали у 2 000 доларів у місцевої мешканки. У таку суму поліцейські оцінили здійснення заходів із розшуку вкраденого у жінки автомобіля. Начальника “взяли” в одному зі спальних районів Дніпра під час отримання всієї суми хабара, а старшого оперуповноваженого - на робочому місці (відео за посиланням - https://www.youtube.com/watch?v=9SbTRnSA7Ec). 
Справа тягнулась довго і от нарешті “перевертнів” визнано винними в скоєнні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 368 та ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України та засуджено до 5 років позбавлення волі.