Скільки разів за свідоме життя українці зіштовхуються із такою ситуацією, коли роботодавець, бажаючи обійти офіційне працевлаштування, використовує працю неоформлених працівників? Цьому сприяє ряд причин, головними серед яких є - необхідність сплачувати податки, оплачувати відпустку та лікарняні і т.п. Але так чи інакше, таке ухилення є прямим порушенням вимог законодавства та несе в собі певні ризики.
Ці ризики пов'язані з можливістю проведення ДПІ фактичної перевірки і виявлення факту прихованих трудових відносин, або їх виявлення в ході перевірок Держпраці. При цьому сам роботодавець може бути притягнутий до відповідальності згідно зі ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 265 Кодексу Законів про працю, ст. 172 Кримінального кодексу України.
Але, як Ви напевно вже зрозуміли, у нас досі існує практика, коли можна домовитись про будь-що, аби були грошенята. І цим активно користуються представники вищезгаданих відомств.
Так, на отриманні хабара правоохоронцями нещодавно було викрито головного ревізора-інспектора ГУ ДФС у Хмельницькій області, який вимагав 15 000 гривень від місцевого приватного підприємця за не стягнення штрафу та не притягнення до адміністративної відповідальності за порушення вимог трудового законодавства, а саме використання праці неоформлених працівників. Його було затримано у Старокостянтинівському районі у власному автомобілі після одержання всієї суми неправомірної вигоди.