Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

Солодка парочка – митниця та прикордонники.

18/06/2019

Боротьби з митним свавіллям, хабарництвом прикордонників та контрабандою немає і не було, незважаючи на запевнення вищих посадових осіб про зменшення фактів корупції на кордоні. Усе що робиться – мишача метушня, яка проявляється в епізодичних повідомленнях про затримання рядових співробітників.


От один з таких епізодів - нещодавно правоохоронцями було викрито на хабарі старших змін регіональної митниці та прикордонного наряду на одному з пунктів пропуску в Одеській області, які налагодили схему вимагання грошей від громадян за не створення штучних перешкод під час митного оформлення та пропуску на територію України товарів народного споживання. Середня плата за лояльне ставлення становила від 300 доларів представнику кожного відомства.


Звалити всю відповідальність на силові відомства, які не ловлять хабарників, не вийде. Бо кришування ніхто досі не відміняв і всі відпрацьовані схеми мають чітку вертикаль. А от відмовитись від “постійних лівих надходжень” дядьки у великих кабінетах не бажають…це просто немислимо. От і трусять бізнес та покривають своїх на місцях - забезпечує себе на шкоду бюджету та держави.
Поки зберігається можливість безпідставно переоцінити або перекваліфікувати товар, затримати його, відправити на контроль або експертизу, залишається занадто велика спокуса для корупції.