Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

STOP корупції в Київській області — від слів до дій

21/04/2015

Головою Правління Громадської організації Всеукраїнський центр протидії корупції та сприяння правоохоронним органам “Антикорупційна ініціатива”  Зеленком С.О. 16 квітня 2015 року взято участь у засіданні «круглого столу»: «СТОП Корупції в Київській області – від слів до дій», яке відбулось в «Українському домі» за підтримки Київської територіальної організації партії “Блоку Петра Порошенка” та за участью представників громадських організацій та активісти Київщини. 

Провідною темою дискусійної панелі була Презентація плану боротьби з корупцією в дозвільних та погоджувальних інстанціях Київської області. Голова Київської облдержадміністрації Володимир Шандра зазначив, що у КОДА питання боротьби з корупцією перебуває на особливому контролі, а головні інструменти цієї боротьби – відкритість, прозорість, громадський контроль: «Наше завдання – зробити ці зміни системними, зробити отримання дозвільних документів прозорим, щоб люди повірили у те, що можна добитися справедливості».

Відкрив захід перший заступник голови  Київської ОДА, голова територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка» Лев Парцхаладзе, який наголосив: “Неможливо подолати корупцію в усій країні, доки з нею не розібрались в кожному місті, регіоні, селі”. За його словами, за рік у Київській області Держземагентством, Держреєстром, Державною архітектурно-будівельною інспекцією та управліннями архітектури і містобудування видається близько 300 тисяч документів дозвільного характеру. Щорічний тіньовий обіг коштів у цих інстанціях становить 200 млн гривень. Окрему увагу було приділено проблемам, що провокують корупцію в зазначених інстанціях, зокрема, з недобросовісними фірмами-посередниками, витіснити які планують з допомогою державних і комунальних підприємств і розгалуженою мережею філій по всій території Київщини.

Наводячи приклади конкретних кроків у боротьбі з корупцією, голова Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру Максим Мартинюк розповів, що у найближчий час буде замінено на конкурсній основі керівників усіх територіальних органів Держгеокадастру. Він також нагадав, що на базі Київської області Державна архітектурно-будівельна інспекція реалізовує проект зі створення консультаційних центрів, які допоможуть у боротьбі з посередницькими фірмами, що перебувають у корупційних зв’язках з дозвільними інстанціями.

Лев Парцхаладзе повідомив, що створено Антикорупційний штаб, до якого увійшли представники громадських організацій. Цей штаб займатиметься кожною конкретною скаргою, що надходить від людей, і буде контролювати, щоб у підсумку всі справи були передані правоохоронцям та доведені до бажаного результату. Велику подяку було проголошено директору Американського центру права при Національному університеті ім.Т.Шевченка О.Комарову, за допомогою якого був створений невеликий слідчий комітет з юристів-волонтерів.

Учасники дискусії також надали свої пропозиції щодо покращення роботи проекту  «STOP  корупції в Київській області», серед яких — залучення до заходу правоохоронців (керівництво МВС та Прокуратури) від яких залежить прийняття рішення стосовно виявлених корупційних проявів. На наприкінці заходу Голова Антикорупційного комітету Майдану Олексій Ісаєв запропонував зробити виїзні наради в кожному районі області для впровадження системних змін та механізмів із залученням широких верств населення та громадських організацій. 


     
                                                                                                                                                                                                                                           Правління ГО "Антикорупційна ініціатива"