Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

Створення умов для отримання хабара.

13/02/2019

Створення штучних ситуацій, які підштовхують громадян до давання поліцейським хабара, вже давно перестали бути чимось екстраординарним. Схеми є різні, починаючи від навмисно “завищеної” кваліфікації правопорушення чи необґрунтованого вилучення речей і закінчуючи повною фальсифікацією матеріалів кримінального або адміністративного провадження.


Так, цього тижня на систематичних хабарах було викрито оперуповноваженого одного із райвідділів ГУ Нацполіції в Одеській області, який користувався зазначеними схемами та вимагав від громадян гроші за непритягнення до відповідальності за нібито причетність до скоєних правопорушень. Вартість “послуг” зловмисника становила від 1 000 доларів. У випадку несплати грошей поліцейський погрожував кримінальним переслідуванням за фальсифікованими матеріалами. Задокументовано факт отримання хабарником від місцевого жителя першої частини неправомірної вигоди в розмірі 300 доларів. За вказану суму поліцейський обіцяв повернути заявнику паспорт громадянина України, вилучений у чоловіка за начебто скоєне правопорушення.


Примітним є те, що почуття безкарності у правоохоронців виховується загальнонаціональним ставленням громадян до корупції. Тобто, хабарництво звичайно ж українцями засуджується, але, в той же час, суспільство демонструє вражаючу байдужість до своєї участі в боротьбі з корупцією.