Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

СТЯГУВАННЯ ДАНИНИ ПО-УКРАЇНСЬКИ

03/10/2018


Велика кількість людей уявляють собі корупцію, як підкуп посадової (або не тільки посадової) особи за ті “послуги”, які у повсякденному житті вона не має права надавати. Більшість чиновників, якщо і хотіли б отримувати таку “винагороду”, не змогли б це зробити, бо вони займаються виключно підготовкою затверджених форматів документів в затвердженому форматі документообігу. 
А з чого тоді вони “кормляться”? Все просто. Вони роблять платним те, що у Конституції та законах записане як безкоштовне (згадайте “добровільні внески” у поліклініках чи різноманітні фонди у школах та дитячих садках). Цей різновид корупції можна назвати стягуванням данини. Її розмах набув масштабів державної програми і навіть існує негласна тарифікація на ти чи інші послуги.
На Чернігівщині, наприклад, один з керівників державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції області вирішив обкласти даниною своїх підлеглих за те, що нараховував їм встановлені законом грошові винагороди. Сума, яку мали сплачувати співробітники, становила 50% від нарахованого заохочення. Затримання хабарника відбулось під час передачі грошей від керівника одного з районних підрозділів у розмірі 35 000 гривень.


Закликаємо кожного з вас долучитися до боротьби, щоб разом ми змогли створити прозорий та дієвий державний механізм, де закон і державні службовці служать народу.

Повідомляйте про корупцію та діліться інформацією зі своїми знайомими. 
Потрібно щоб якомога більше людей дізнавались про реальний стан справ в Україні.