Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

Технології у дії❗️ Розробка мобільного додатку для захисту прав активістів!

31/05/2019


За всіма клопотами останнього тижня ми мало не пропустили цікаву новину. 

Справа у тому, що у мережі з’явилась інформація про розробку онлайн-помічників для громадських активістів (розробкою займаються Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів та мережа колективної безпеки “ЗахисТИ”). 
Проект передбачає:
 онлайн-додаток "Гаряча кнопка", який може терміново надіслати геолокацію, коротко повідомити про місце перебування активіста на обрані номери телефону і викликати поліцію та швидку допомогу;
 чат-бот, що надаватиме короткі відповіді, як діяти в типових ситуаціях, небезпечних для життя та здоров'я; 
 онлайн-курс з основними порадами щодо фізичної та цифрової безпеки, зокрема як надавати домедичну допомогу та взаємодіяти з правоохоронними органами.
Також правозахисники планують інформувати міжнародних партнерів і представників влади про ситуацію з нападами на активістів в Україні.
Викликає занепокоєння лише одна річ…
Кілька років тому, за підтримки (?) НОВОЇ ПОЛІЦІЇ, в Україні вже запускали подібний Android-додаток - «Моя поліція». Але не проробивши й півроку у сервісі з'явилося повідомлення про те, що НП в односторонньому порядку заборонила територіальним органам співпрацювати з додатком. На теперішній час він працює лише в межах Чернівецької, Івано-Франківської, Миколаївської, Волинської, Житомирської, Полтавської, Львівської та Дніпропетровської областях.
Чи не спіткає нову розробку та ж доля? Поживемо побачимо!