Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

УСПІХ БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ ВІД НІМЕЧЧИНИ

24/09/2018


Ефективність боротьби з корупцією в Німеччині в останні роки, дійсно, помітно зросло. 
Перш за все цьому сприяла зміна штату в поліції та прокуратурі, створення телефонних "гарячих ліній" для анонімних повідомлень, більш тісний контакт кримінальної та податкової поліції, а також розширення співпраці в рамках всього Євросоюзу.
Не повірите, але навіть наука стала у пригоді в боротьбі з корупцією. Так, по результатам проведених досліджень було встановлено, що готовність чиновника прийняти хабар починає зростати після двох років перебування на цій посаді, оскільки учасники корупційних схем, як правило, давно і добре знають один одного. Саме тому більшість міських та комунальних органів влади Німеччини взяли на озброєння практику періодичної зміни свого штат. 
Також, непідкупність німецьких чиновників пояснюється загрозою одночасно втратити різноманітні пільги, в тому числі повністю позбутися пенсії. 
За останні роки в Німеччині стало набагато менше випадків корупції в органах державного і місцевого управління, що не скажеш про приватний бізнес. Проте, якщо сьогодні з'ясується, що якась німецька фірма платила хабарі іноземним партнерам, вона понесе досить серйозний іміджеві і матеріальні збитки. Так, експортні замовлення, отримані корупційним шляхом, позбавляються пільгового державного зовнішньоторговельного страхування.
Не останню роль в поліпшенні ситуації відіграла розробка більш жорсткого законодавства на національному та загальноєвропейському рівнях, а також все більш нетерпиме ставлення до корупції широких верств німецького суспільства.
Скільки ще нашим політикам потрібно світового досвіду та прикладу, щоб розпочати реальну боротьбу з корупцією?