Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

“Відкат” за підряд

17/07/2019

Корупція у держсфері - це не тільки хабарі, а й різноманітні “відкати”, “розпили”, “відмивання” та привласнення бюджетних коштів шляхом завищення вартості послуг при розміщенні підрядів на виконання робіт по державним замовленням.


Цього тижня стало відомо про чергову оборудку, яку організували посадовці органів місцевої влади та самоврядування на Кіровоградщині. Правоохоронцями було викрито заступника міського голови одного із райцентрів, який спільно із директором комунального підприємства вимагав від комерсантів систематичні “відкати” за надання можливості виконувати договори підряду з благоустрою міста за бюджетні кошти. Було задокументовано кілька фактів отримання посадовцями грошових коштів у розмірі 30% від суми виконаних робіт (тут навіть “з ностальгією” можна згадати ті дрімучі часи, коли за підряд просили 10%). Затримали корупціонерів на робочому місці під час передачі чергової суми хабаря.
В даному випадку проблема полягає не тільки у вороватості посадовців, а й у тому, що більшість підприємств, які працюють у цій сфері, давно “заточені” не під якісну роботу за нормальні гроші, а на ті самі “відкати”. От скажіть, як можна зробити щось путнє, якщо гроші починають “танути” ще до початку робіт?