Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

Видача довідок - корупційний конвеєр!

11/05/2019

Бюрократія та низький рівень соціального забезпечення, разом з чітко відпрацьованими схеми та тотальною круговою порукою, завжди були благодатним ґрунтом для розвитку корупції в сфері медицини. Але чомусь останнім часом цією сферою перестали цікавитись правоохоронні органи та журналісти, або ж якщо і цікавляться то дуже рідко. Саме тому корупція пустила тут свої метастази. Особливо це впадає в очі під час процедур отримання різноманітних довідок… 

Наприклад, щоб оформити довідку про інвалідність, людині потрібно пройти сім кіл пекла, які складаються із створення штучних перешкод, хамства та бюрократичної тяганини.

Цього тижня правоохоронцями задокументовано факт вимагання та одержання хабара лікарем-невропатологом Рівненської міжрайонної спеціалізованої психоневрологічної МСЕК через військовослужбовця однієї з військових частин Рівненщини. Хабар у сумі 11 000 грн., який вимагали у колишнього військовослужбовця, призначався за оформлення документів для надання ІІІ групи інвалідності. Вчора, 10 травня, після передачі грошових коштів, у ході проведення особистих обшуків фігурантів, отриманий хабар виявлено та вилучено у повному обсязі: у лікаря – 6 000 грн. та у молодшого сержанта – 5 000 грн.