Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

Як справи у харківських фіскалів?

06/11/2018

Невеличка історична довідка: 
ФІСКАЛ – посада, яка вперше була введена російським царем Петром I, фактично державний донощик. Ці люди повинні були таємно дізнаватися, чи не займається хто зловживанням при зборі податків у державну скарбницю, як проходять суди і чи правильно судять. Якщо донос виявлявся справедливим і людину карали штрафом, то одна половина штрафу йшла в казну, а інша залишалась фіскалу за гарну службу. Але фіскалу нічого не загрожувало навіть у тому випадку, якщо він виявлявся неправий. Оббрехані люди під загрозою покарання не могли навіть висловити незадоволення, не кажучи вже про те, щоб пред'явити якісь претензії або зажадати його покарання. З тих пір слово “фіскал” стало означати щось низьке та корисливе.
Ангажованість, хабарництво та недовіра громадян – саме так можна охарактеризувати стан справ у ДФС. І ця ситуація є типовою для всіх важливих державних органів. “Антикорупційна ініціатива” вважає, що нічого не змінилось із тих давніх часів і зараз робота в системі органів Державної фіскальної служби пронизана корупцією та конфліктом інтересів.

Так, минулого тижня на Харківщині правоохоронцями було викрито на отриманні неправомірної вигоди посадовця Головного управління ДФС. Стало відомо, що старший державний інспектор відділу моніторингу доходів та обліково-звітних систем регіонального управління ДФС вимагала від керівника місцевого комерційного підприємства 200 000 гривень. За цю суму зловмисниця обіцяла не відображати в матеріалах податкової перевірки всі виявлені правопорушення та не нарахувати в повному обсязі штрафні санкції. Хабарницю було затримано в одному із закладів громадського харчування Харкова під час отримання чергової частини хабаря у розмірі 100 000 гривень.