Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

“Європейський сервіс”

15/03/2019

Антикорупційна програма, прийнята в “Укрзалізниці”, фактично не виконується, а тому системність корупції досі є невід’ємною складовою роботи залізничного монополіста.

Фіктивні ремонти рухомого складу, закупівля товарів за завищеною вартістю чи взагалі непридатного обладнання, робота за фіктивними угодами з неіснуючими контрагентами. І це лише невеличка частина того, що насправді відбувається в кулуарах держпідприємства.


Крім того, всупереч розхожій думці, проблема корупції в УЗ – це не тільки проблема злодійкуватих топ-політиків та посадовців, а й звичайних працівників, які наприклад просто замовчують відомі їм факти корупції. 
Про яку боротьбу взагалі можна говорити, якщо ще на стадії працевлаштування людей орієнтують на те, що без хабара їм нічого не світить?
Так, цього тижня на Черкащині було викрито керівника відділу кадрів одного із підрозділів регіональної філії ПАТ «Укрзалізниця», яка налагодила механізм одержання неправомірної вигоди від громадян за працевлаштування до держустанови. Задокументовано факт вимагання від місцевого жителя 500 доларів (посилання на відео - https://www.youtube.com/watch?time_continue=34&v=qFEQvJLXFCo). Хабарницю затримано на робочому місці під час одержання всієї суми неправомірної вигоди. Триває досудове розслідування для притягнення до відповідальності й інших осіб, а також деяких керівників підрозділу регіональної філії.