Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

За півмільйонний хабар штраф 25 500 грн. штрафу

05/09/2016

Зіньківський районний суд виніс вирок прокурору-корупціонеру, який вимагав у фермера 19 000 доларів США, і призначив йому... 25 500 грн штрафу.


21 липня у Зінькові співробітники обласного СБУ разом з слідчим відділом прокуратури Полтавської області затримали місцевого прокурора на отриманні 195 тисяч гривень хабара. Пізніше стало відомо, що хабарником виявився працівник Зіньківського відділу прокуратури Богдан Денис.

На посаду прокурора Зіньківського відділення Миргородської місцевої прокуратури Богдан Денис був призначений 13 квітня 2016 року. А вже через місяць після того, як приступив до роботи на новій посаді, вирішив збагатитися на півмільйона гривень за рахунок хабара.

Прокурор пообіцяв фермеру, що вплине на рішення голови РДА

На початку 2016 року місцевий фермер Василь Басенюк звернувся до Зіньківської районної державної адміністрації з клопотанням про надання в оренду нерозподілених земельних ділянок на території Велико-Павлівської сільської ради для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Його заява була спрямована на розгляд Комісії з врегулювання земельних відносин, одним з учасників якої був прокурор Зіньківського відділу прокуратури Богдан Денис.

В кінці травня, точної дати слідство не встановило, у зіньківському парку «Вічної слави» фермер, за попередньою домовленістю, зустрівся з прокурором. Під час зустрічі Денис повідомив, що посприяє Басенюку в прийнятті рішення комісією. Він пообіцяв, що вплине на голову Зіньківської РДА Віталія Панченка щодо надання в користування земельних ділянок площею 60 гектарів. Прокурор повідомив фермеру, що таке сприяння буде коштувати 19 000 доларів США, що згідно курсу НБУ становить 478 154 грн. Фермер погодився на цю пропозицію, однак домовився, що віддасть гроші після відповідного рішення комісії.

Цікаво, що українське законодавство не передбачає впливу прокуратури на керівників районних держадміністрацій.


За матеріалами "Полтавщина"