Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

ЗАХИСТ ВИКРИВАЧІВ КОРУПЦІЇ❗️ Дочекаємось чи ні❓

26/06/2019

А Ви знали, що нещодавно (23 червня) по всьому Світі відзначалось дуже важливе свято - Всесвітній день викривачів корупції? 

Ні? Ну так це зрозуміло…
Справа у тому, що в багатьох країнах людей, які повідомляють про корупцію, захищають на законодавчому рівні! А от у нас цього поки робити не збираються, бо нема окремого закону.
Так, так…ми знаємо про той проект на якому піариться НАЗК (доопрацьовується), а також про той - що вже знаходиться в Парламенті № 4038а. Але зараз заявники майже беззахисні перед нечистими на руку можновладцями (переслідування, звільнення та інше). 
У США, наприклад, перший Закон щодо викривачів було прийнято ще у 1778 році!!! А ми от досі топчемося на одному місці та переливаємо з пустого в порожнє… Чи може прийняття такого закону навмисно затягується? Бо у декого коліна трусить від усвідомлення того, що буде, як люди перестануть боятись.
Авжеж відсутність цього закону є не єдиною причиною аморфності населення, бо деякі індивіди досі мислять стереотипно, коли прирівнюють повідомлення про злочин до “стукачництва” (привіт радянщина). 
Також часто муляє питання – “Навіщо повідомляти? Нічого ж не змінюється…”. Так от, дозвольте не погодитись. Якщо нічого не робити, замовчувати, проходити повз – скоро взагалі опинимося у такому болоті, з якого вороття вже не буде.
Ну і як Вам перспективка?
Тож давайте будемо трохи сміливішими! Повідомляйте про корупцію та діліться інформацією зі своїми знайомими. Потрібно щоб якомога більше людей дізнавались про реальний стан справ в Україні.

До речі, у програмі Зеленського, якщо хтось пам’ятає, було передбачено - "Викривач корупції перебуватиме під захистом держави та отримуватиме матеріальне заохочення". Об’єктивно – 100 днів правління ще не минуло…тож будемо й надалі відслідковувати ситуацію.