Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

“Знижка” на розмитнення “євроблях”.

01/03/2019

За неофіційною статистикою в Україну було завезено понад два мільйони автомобілів з іноземною реєстрацією – так звані “євробляхи”, власники яких утримували автівки у режимі тимчасового ввезення. З метою легалізації цих машин Верховна Рада ухвалила закон, яким було встановлено період їх пільгового розмитнення у 180 діб – до 22 лютого 2019 року. А після 23 травня порушників митних режимів “транзит” і “тимчасове ввезення” почнуть штрафувати (від 8 500 до 17 000 гривень).

До завершення пільгового періоду власник “євробляхи” міг її розмитнити з 50-відсотковою знижкою на акцизний податок. І хоча знижка не поширювалася на інші обов'язкові платежі, багато хто забажав скористатися цією можливістю. І чим ближче до закінчення пільгового періоду, тим більше охочих зверталось у митні органи, щоб встигнути.

Саме цим і скористались працівники митного посту “Столичний” Київської міської митниці ДФС України. Встановлено, що начальник зміни відділу митного оформлення та брокер організували механізм вимагання неправомірної вигоди з власників вищевказаних автомобілів. За пришвидшене митне оформлення, наприкінці пільгового періоду розмитнення, зловмисники вимагали у власників по 200 доларів з кожного автомобіля понад суму офіційних платежів. Хабарників було затримано під час отримання чергового хабара у розмірі 600 доларів.