Громадська організація
Всеукраїнський центр протидії корупції
та сприяння правоохоронним органам

044 379 17 40

Звідки в Україні такий високий рівень корупції (ч-3)?

03/10/2018


Частина ІІІ - “Віртуальність дій влади та соціальна шизофренія населення”.

У попередніх публікаціях ми вже розглянули такі явища як “Моральна деградація” та “Соціальна відстороненість”.
У цій статті поговоримо про такі передумови розвитку корупції як віртуальність дій влади та соціальна шизофренія населення.
Все частіше на очі потрапляють заяви такого змісту – “розроблений план дій…”, “затверджена нова стратегія…”, “обговорені подальші кроки…”. А що зроблено по факту? Вірно, майже нічого. Одні плани, стратегії та кроки.
Як часто представники влади дійсно виконують свої обіцянки, наприклад передвиборчі? Та теж якось “через пінь-колоду”. Бо для того щоб залишатись біля керма правлячій верхівці достатньо лише видавати бажане за дійсне.
От вони і йдуть на заздалегідь продумані маніпуляції із свідомістю населення для досягнення власних корисливих цілей та систематично вдають, ніби усі їхні дії є єдино вірними, а “кишенькові” ЗМІ це охоче пропагують.
Паралельно із створенням цієї ілюзії, населення страждає на соціальну шизофренію, яка вже досягла масштабів епідемії. Більшість українців попросту ігнорує невідповідність власних висновків реальній дійсності, бо через агресивне нав’язування “необхідних” думок у багатьох людей відмовляє критичне мислення. В результаті, те що повинно викликати обурення чи занепокоєння, починає сприйматись як цілком нормальна ситуація (поведінка сектантів - наочний приклад прояву соціальної шизофренії). Так суспільство поступово починає сприймати відсутність розвитку та корумпованість усіх сфер життєдіяльності як буденність, а у деяких випадках і як благо. 
Суть цих патологій влучно відображається у старій приказці – “кажуть одне, думають друге, а роблять третє”.

У НАСТУПНІЙ СТАТТІ – деформація правової свідомості.